Autorė Jurgita Gaukštė Šią vasarą perskaičiau Benedict Anderson knygą „Imagined Communities“. Ši knyga kviečia permąstyti, kaip suvokiame priklausymo jausmą – tiek nacionaliniu, tiek organizaciniu lygmeniu. Autorius teigia, kad nacionalinis identitetas…
Skaityti daugiau
Autorė Jurgita Gaukštė Gyvename pasaulyje, kuriame kultūrinė įvairovė yra neišvengiama. Darbo aplinkoje susiduriame su kolegomis iš skirtingų šalių, turinčiais skirtingas vertybes ir tradicijas. Tai, kas vienoje kultūroje laikoma įprastu elgesiu, kitoje gali būti suvokiama kaip nepagarba…
Skaityti daugiau
Autorė Jurgita Gaukštė Mano močiutė skuba. Juda per apsnigusį ledą. Primena mobilumo pratimus, kai žmonės su apribotomis judėjimo galimybėmis bando mobilizuoti visą savo kūną ir judėti. Močiutė sako, kad vyksta…
Skaityti daugiau
Autorė Jurgita Gaukštė Viena iš didžiausių baimių, su kuria susiduria žmogus, yra vertinimo baimė. Dirbdama su įvairiomis organizacijomis sulaukiu gana skirtingų vertinimų apie tai, koks gavosi procesas ir rezultatas, kaip…
Skaityti daugiau
Autorė Jurgita Gaukštė | L. Riaubaitės nuotr. Daugelis organizacijų šiuo metu darbuotojams siūlo gražius biurus ir jaukią darbo aplinką, suteikia galimybes dirbti hibridiškai derinant darbą biure su darbu iš namų.…
Skaityti daugiau
Laura Dabulytė ir Jurgita Gaukštė. Žinių radijas Žinių radijo studijoje su Laura Dabulyte kalbamės apie įmonės vertybių svarbą komunikuojant. Dalijuosi pavyzdžiais, kaip vertybės gryninamos ir kodėl verta įtraukti į dialogą…
Skaityti daugiau
Teksto autorė Jurgita Gaukštė / R. Gaukšto nuotr. Su gimtadieniu, C. G. Jungai! Liepos 26 d. švenčiamas šveicarų psichoanalitiko C. G. Jungo gimtadienis. Jungo palikimas pasauliui – tai daugybė knygų…
Skaityti daugiau
Jurgita Gaukštė / L. Riaubaitės nuotr. 2022 gegužę suėjo septyneri metai nuo to laiko, kai pasirinkau eiti organizacijų konsultantės keliu. Septyni metai dažnai žymi pilną ciklą, ir norisi skirti laiko…
Skaityti daugiau
Jurgita Gaukštė / L. Riaubaitės nuotr. „Rusija savo tikrąją, masinę ir mainstryminę „kultūrą“ pademonstravo Bučoje ir kituose nusiaubtuose miestuose . Dabar, deja, tai tapo ryškiausia Rusijos „kultūros“ vizitine kortele pasaulyje.…
Skaityti daugiau
„Sapnai - tai tramplinas, padedantis mums įžodint sunkiai išreiškiamus dalykus ir sunkiai nupasakojamas istorijas, sau ir vienas kitam“. Museumofdreams.org Kas yra Social Dreaming? – tai metodologija, kurios pradininkas yra Gordon Lowrence (1980). Social…
Skaityti daugiau
„Ji pyko ant tų pačių jėgų, kurios pavertė ją šventąja“ Man svarbi identiteto tema. Dirbdama su skirtingomis metodikomis, kaupdama patirtis ir reflektuodama, nuolat gilinuosi, kaip geriau pažinti ir atskleisti savąjį…
Skaityti daugiau
„Žmogiškieji iššūkiai“ laidą rengė Audioteka įkūrėjas Aurimas Mikalauskas. Tema: SĄMONINGA LYDERYSTĖ. Kaip jos siekti? Su Jurgita Gaukšte „Kaip dažnai peržvelgiate savo organizacijos vertybes? Kokios jos yra šiuo metu? Kokios…
Skaityti daugiau
"Dear to Lead" podcast'e Brene Brown kalbasi su prezidentu Barack Obama apie pažeidžiamumą, gebėjimą priimti priešybes ir lyderystę. B. Brown išskiria itin svarbų lyderystės bruožą - gebėjimą „išlaikyti įtampą tarp…
Skaityti daugiau
„Krizės visais laikais buvo kulminaciniai momentai, nulėmę evoliucinius pokyčius“ Kaip apibūdinti žodį krizė? Jared Diamond rašo apie žodžio „krizė“ kilmę iš anglų k. „crisis“, graikų k. „krisis“ ir „krino“, kurie…
Skaityti daugiau
Kaip keitėsi asmeninės ir organizacijų vertybės karantino laikotarpiu? Apie tai kalbamės LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ - žurnalistas Darius Matas ir aš, organizacijų konsultante Jurgita Gaukšte. - Kokių vertybių svarba…
Skaityti daugiau
Per kelis karantino mėnesius organizacijų kultūra patyrė neįtikėtiną vertybių pokytį, kuris dažniausiai organizacijose vyksta per 5–7 metus. Kaip keitėsi vertybių svarba iki Covid-19 ir karantino metu kalbėjomės su DELFI.lt. Rėmiausi…
Skaityti daugiau
Kodėl kultūra svarbi krizės laikotarpiu? Kaip kultūra ir vertybės keitėsi dėl COVID-19? Apie tai konsultantas Darius Pietaris ir aš, Jurgita Gaukštė, Emotika LIVE pokalbio podcast'e. Skyrėme laiko įžvalgoms iš Barrett…
Skaityti daugiau
Kodėl kultūra svarbi krizės laikotarpiu? Kaip kultūra ir vertybės keitėsi dėl COVID-19? Apie tai Emotika LIVE pokalbyje konsultantas Darius Pietaris ir aš, Jurgita Gaukštė. Skyrėme laiko įžvalgoms iš Barrett Values…
Skaityti daugiau
Lyderystė – tai kelionė, paliekant praeityje tai, kas sena, priimant sprendimus drauge su komandos nariais ir ieškant krypties neapibrėžtume. Taip lyderystė buvo apibūdinta dalijantis sapnais ir asociacijomis vienoje vadovų grupėje…
Skaityti daugiau
„Visas kasdienybės uždavinys susiveda tik į tai, kad sunkų paverstumėte įprastu, įprastą - lengvu, o lengvą - žaviu savo darbo dienoje“, – ši K. Antarovos mintis atliepia, kaip jaučiausi…
Skaityti daugiau
Klausymasis - vertybė Tarpušventyje aplankėme →Lietuvos jūrų muziejų. Sudomino pilvakojų moliuskų kriauklės pavadinimu „Jūros ausis“ (angl. abalone haliotis). Ausies pavadinimą kriauklė gavo dėl savo formos, primenančios ausį. Žmogus turi vieną…
Skaityti daugiau
Kviečiu klausytis podcast įrašo su konsultante Franca Fubini, kuri pasitelkia sapnus organizacijos kultūrai keisti. Tai 20 minučių pokalbis-refleksija-susitikimas anglų kalba. Kviečiu prisijungti! Podcast’ą įrašiau vedina savo vizijos ir noro prisidėti…
Skaityti daugiau
Sąmoningumas. Grįžtu mintimis į grupių santykių konferenciją Italijoje „Energy, Creative Collaboration and Wellbeing in Organizations“. Konferencija vyko anglų ir italų kalbomis. Kai dalyviai kalbėdavo itališkai, turėjau laiko apmąstymams, stebėjau kūno kalbą…
Skaityti daugiau
Baigia susigulėti mintys po grupių santykių konferencijos „Energy, Creative Collaboration and Wellbeing in Organizations“. Išbandyti skirtingų lyderystės rolių į konferenciją vykau → Lietuvos grupių santykių draugijos paskatinta. Konferencija vyko Italijoje greta miestelio Celleno,…
Skaityti daugiau
„Mūsų troškimas būti mėgstamiems kitų, siekis išvengti konfliktų, noras būti suprastiems – neleidžia rimtai įsiklausyti į balsą, sklindantį iš vidaus“ „Nereikia leistis formuojamam aplinkinių – tai vienas aiškiausių dvasinių tikslų,…
Skaityti daugiau
ŽVILGSNIS Į ORGANIZACIJOS KULTŪRĄ I see. I am soft enough to see into the future. I am bigger and more compassionate than I think I can be. Šie žodžiai galėtų būti…
Skaityti daugiau
Ciklo pradžia - metas atsinaujinti Mums gyvybiškai svarbūs ciklai. Mums reikia žiemos, kad ateitų vasara. Kad atsinaujintume, išsigrynintume vėl ir vėl. Įsivadintume, kas mums svarbu, kokios mūsų asmeninės vertybės ir…
Skaityti daugiau
Prieš keletą dienų organizuotame renginyje vadovams kalbėjomės apie lyderystės iššūkius. Viena personalo vadovė pasidalijo, kad jų kompanijai seniai rūpi klausimai: kaip rasti greitą būdą lyderystei vystyti, kaip greitai „klonuoti“ žmones…
Skaityti daugiau
Kodėl vertybės turi būti asmeniškai svarbios vadovams Neseniai vedžiau vertybių sesiją didelės verslo organizacijos vadovams. Vadovų komanda buvo išgryninusi keletą pagrindinių kompanijos vertybių ir ieškojo būdų, kaip toliau jas diegti…
Skaityti daugiau
„Kai jums gimė vaikas, jį paleidote į pasaulį gyventi ar mirti?“ Į juodai baltą Andriaus Tapino klausimą klausimu atsakė kunigas Algirdas Toliatas ISM bendruomenės paramos vakare. Diskusija vyko prieš mėnesį, o…
Skaityti daugiau