„Dear to Lead” podcast’e Brene Brown kalbasi su prezidentu Barack Obama apie pažeidžiamumą, gebėjimą priimti priešybes ir lyderystę.
B. Brown išskiria itin svarbų lyderystės bruožą – gebėjimą „išlaikyti įtampą tarp priešybių“ (angl. holding the tention of oposites). Žmonės, galintys pakelti paradokso diskomfortą yra labiausiai transformuojantys lyderiai – tai labai reta savybė, sako ji.
B. Obama atliepia, kad svarbu pripažinti, matyti priešybes, dviprasmybes ir paradoksus, bet taip pat svarbu nebūti jų paralyžiuotam. „Tiesa, būnant prezidentu negresia įkritimas į “paralysis of analysis”, nes vis tiek privalėsi padaryti sprendimą. Jeigu nepadarysi sprendimo – tai irgi yra sprendimas“. B. Obama sako, kad kuo aukščiau kopi politikos karjeros laiptais (tai turbūt galioja bet kurioje organizacijoje), tuo labiau teks susidurti su problemomis ir iššūkiais – pataria nesitikėti tobulų atsakymų. „O kai tampi prezidentu, darosi tik sunkiau. Nes viską, kam yra geras sprendimas kažkas jau seniai išsprendė. Ant tavo stalo yra tie dalykai, kurių nepavyko išspręsti niekam. Ir tu supranti, kad kai ko išspręsti neįmanoma, kai ką pavyks labai chaotiškai. Ir tikrai dalį žmonių supykdysi, nesvarbu, ką padarysi. Tai, kad kažkam nėra tobulo sprendimo nereiškia, kad nėra geresnio sprendimo. Daug dėmesio skiriu analizei, faktams ir dalyko įvertinimui iš skirtingų perspektyvų ne dėl to, kad manau, jog galima rasti tobulą atsakymą, o dėl to, kad manau, jog galima eliminuoti blogus atsakymus. Bent jau galima turėti šiek tiek nuolankumo tam, kokių galutinių pasekmių galima tikėtis“.
Anot B. Obamos progresas – tai ne tiesi linija, tai labiau zigzagai, o kartais net paėjimas atgal, kol vėl imsi eiti pirmyn. Jei gebi tai, tada yra galimybė realizuoti dalykus ir įgyti žmonių pasitikėjimą, nes neišvengiamai bus sunkių periodų, ir dalykai kartais neveiks. „Aš nesitikiu, kad viskas visada eisis sklandžiai, aš nepakylu į aukštumas, kai dalykai sekasi. Ir atvirkščiai, kai dalykai nesiseka, aš nepuolu į desperaciją. Aš suprantu, kad žmogui būdinga, pakilimai ir nuosmukiai, ir turime tai praeiti. Toks požiūris svarbus, jeigu norite būti lyderis šaliai ar savo komandai. Komanda žiūri, kaip lyderis elgiasi, kai yra spaudimas ir įtampa, ne tada, kai viskas einasi lengvai. Būtent per sunkiuosius sprendimus yra galimybė kurti ryšį su savo komanda“,- sako buvęs JAV prezidentas.
Pabaigoje abu paliečia vienišumo ir „sense of belonging” temą.
„Priklausyti kitiems žmonėms negali būti svarbiau, negu priklausyti sau. Svarbu suvokti, kad vienišumas dėl pasirinktos nepopuliarios pozicijos – tai neatsiejama dalis to, kad galėtume priklausyti sau. Tai neatsiejama dalis to, kad galėtume vadovautis savo vertybėms. Ir tai yra lyderystės esmė“,- B. Brown.
Visas pokalbis Spotify čia🔗 https://bit.ly/3ox0oWA
Šis pokalbis rezonuoja, kadangi Sąmoningos lyderystės dirbtuvėse vadovams taip pat kalbamės apie priešybes ir jų apjungimą, apie gebėjimą išbūti kompleksiškume. Online vadovų grupė startuoja sausio mėnesį. Daugiau apie programą čia:
🔗 https://samoningalyderyste.lt/lyderystes-dirbtuves/
Vietų skaičius labai ribotas.
Kviečiu skaityti kitus blogo įrašus:
Lūžio taškas organizacijos kultūroje. Savasties praradimas ar galimybė atsinaujinti?
Kultūra ir vertybės krizės laikotarpiu – pokalbio podcast’as